AKTUALNOŚCIZARZĄDO KLUBIEGALERIAHISTORIALINKIKONTAKTKALENDARZARCHIWUM
   SIATKÓWKA

Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn”

Radom dn. 22-24.10.2021 r.

W dniach  22-24 października 2021r. odbył się w Radomiu Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul.T.Kościuszki 7 w Radomiu – a zakwaterowanie i wyżywienie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Limanowskiego 34/40. To dzięki wsparciu dofinansowania przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie i wsparcia z Samorządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Otwarcie „Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn” rozpoczął prezes Radomigu Radom Robert Marek, wiceprezes Dariusz Kundys. Na rozpoczęciu Turnieju był również obecny p. Tomasz Włodarczyk wiceprezes PZSN w Lublinie. Podczas Turnieju była obsługa sędziowska, obsługa techniczna oraz medyczna.

Do zgłoszenia PZSN do Turnieju było 9 drużyn. Przed Turniejem nastąpiły 3 rezygnacje z drużyn: Korona Szczecin, ŁKSG Łódź, Reyman Kraków. Zostało 6 drużyn, lecz z klubów Spartan Lublin i Radomig Radom dołączyły jeszcze 2 drużyny. W sumie wzięło udział 8 drużyn.

Udział wzięło 8 klubów z całej Polski:, Świt Wrocław, Spartan I Lublin, Spartan II Lublin, Mazowsze Warszawa, Mig Gliwice, Odra Racibórz, Radomig I Radom i Radomig II Radom. W piątek po kolacji podczas odprawy technicznej odbyło się sprawdzane były listy składów, losowanie drużyn na ćwierćfinały oraz podanie szczegółowego harmonogramu meczy. Był obecny również p.Tomasz Włodarczyk wiceprezes PZSN w Lublinie. Przebywał w Radomiu do soboty i obserwował mecze.  Na odprawie były również omawiane sprawy związane z pandemią Koronawirusa. Na meczach byli kibice, mecze były udane. Impreza sportowa była na średnim poziomie, a mecze półfinałowe i finałowe były na dobrym poziomie.

Na zakończenie turnieju prezes RADOMIG  Robert Marek, wiceprezes Dariusz Kundys oraz sekretarz Jarosław Fijołek przystąpili do ogłoszenia wyników, wręczenia nagród dla drużyn na podium. Pierwsze miejsce w „Ogólnopolskim Turnieju Pucharowym Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn„ zdobyła drużyna Mazowsze Warszawa po raz czwarty w historii, drugie Świt Wrocław, a trzecie Mig Gliwice. Kolejne miejsca drużyn to: Odra Racibórz, Spartan I Lublin, Radomig II Radomig, Radomig I Radom i Spartan II Lublin.

Wszystkie drużyny były zadowolone z odbytych zawodów. Na koniec Zarząd klubu RADOMIG podziękował wszystkim drużynom i trenerom za przybycie, uczestnicy również byli  zadowoleni z odbytych zawodów. Rywalizacja o najlepsze miejsca była na dobrym poziomie.

godziny

rozpoczęcia

Pierwszy dzień (sobota)

08:15

Otwarcie zawodów

Nr.mecz

Mecze ćwierćfinałowe rozgrywane są do trzech wygranych setów (piąty set rozgrywany tie-breakiem do 15 pkt.)

08:45

1

Mazowsze Warszawa – Radomig I Radom 3:0 (25:14, 25:12, 25:15)

08:45

2

Odra Racibórz – Spartan II Lublin 3:0 ( 25:6, 25:11, 25:4)

10:45

3

Mig Gliwice – Radomig II Radom 3:0 ( 25:5, 25:0, 25:6)

10:45

4

Świt Wrocław – Spartan I Lublin 3:0 ( 25:17, 25:14, 27:25)

Mecze o 5-8 miejsce rozgrywane do dwóch wygranych setów (trzeci set rozgrywany tie-breakiem do 15 pkt.)

14:30

5

Spartan I Lublin – Radomig I Radom 2:0 (25:23, 25:15)

14:30

6

Spartan II Lublin – Radomig II Radom 1:2 ( 23:25, 25:17, 8:15)

Mecze półfinałowe rozgrywane są do trzech wygranych setów (piąty set rozgrywany tie-breakiem do 15 pkt.)

15:30

7

Odra Racibórz – Świt Wrocław 0:3 (16;25, 18:25, 19:25)

15:30

8

Mazowsze Warszawa – Mig Gliwice 3:1 (22:25, 25:21, 25:21, 25:18)

Mecze o 7 i 5 miejsce rozgrywane do dwóch wygranych setów (trzeci set rozgrywany tie-breakiem do 15 pkt.)

17:30

9

o 7 miejsce Radomig I Radom – Spartan II Lublin 2:0 (25:11, 25:13)

17:30

10

o 5 miejsce Spartan I Lublin – Radomig II 2:0 (25:7, 25:17)

godziny

rozpoczęcia

Drugi dzień (niedziela)

Mecze finałowe o 3 miejsce i finał rozgrywane do trzech wygranych setów (piąty set rozgrywany tie-breakiem do 15 pkt.)